|    Ana Sayfa     |    Hizmetler     |     Ürünler     |     RR-Elektronik    |     Thermokon    |     Referanslar     |     İletişim     |
Partikül Teknolojisindeki Partneriniz
   

 

  QMS zertifiziert nach DIN EN ISO 9001 : 2000    
 

ENJEKTÖR Sıvı
Partikül Sayacı

 

   
 

 

    

   
 

Partikül ölçümleme sistemi Enjektör; sıvı ortamdaki partikül boyutu ve partikül sayısı ölçümleri için uygulanır. Medikal ve eczacılık sektörlerindeki laboratuvar çalışmaları için özel olarak geliştirilmiştir.

ENJEKTÖR; çeşitli sensörlerle donatılabilir ve bunun için 0.9 μm’dan 139 μm’a kadar bir ölçümleme dizisi içerir. Sistem; suyun temizliği,eczacılığa ait solüsyonlar,kimyasallar ve içecekler için kullanılır. İsteğe bağlı olarak, donanım ile partikül boyut analizleri gerçekleştirmek mümkündür.


 

 
   

Kirliliği test edilen sıvı; elektronik olarak kontrol edilen ENJEKTÖR sistemi ile lazer sensör aracılığıyla örneklem şişesinden emilir. Farklı ENJEKTÖRLER; 1 ml, 10 ml ve 25 ml, kolaylıkla değiştirilebilir. Partikül ölçüm sistemi ENJEKTÖR;en düşük hacim olan 10 µl’de  bile ölçüm yapmaya imkan sağlar. Ölçümleme ucu, istek üzerine cilalı paslanmaz çelik yapımı, çok düşük basınçtaki su ile çabucak temizlenebilir. Böylelikle, ard arda çok hızlı bir şekilde örneklemleri ölçebilirsiniz. Ölçümleme ucunun eğimli bir kesime sahip olmasından dolayı, hiçbir problem yaşamadan dar olan örneklem kanallarına girebilirsiniz . Bu; size havanın içerisinde bulunan partiküllerin taşınmasından sakınmanız için olanak sağlar.  

 

Partikül ölçümleme sistemi ENJEKTÖR; optik partikül sayım metoduna uygun olarak çalışır . Bu metod ile, ışık soğurumu kullanılır ve partiküller boyut tanımlamasında olduğu gibi ışıklandırılmış hücreden geçtiklerinde imha edilirler. Bu ölçümleme metodunun avantajı; düşük partikül oluşumlarında bile tek partiküllerin tam olarak saptanabilmesi ve bunların boyut ve sayılarının gösterilebilmesidir.

 

Sistemin elektronik ölçümleme bileşeni, herhangi bir bilgisayar içine takılabilen bir devre tahtası üzerine yerleştirilmiştir. Hızlı işlemci özelliklerine sahip uygun ölçümleme yazılımı, WİN 98 ve 2000/XP altında çalışır.

SW-PE normal sıvılar için olan yazılım programı; partikül sayacı ENJEKTÖR ile ölçümleri ve test serilerini gerçekleştirmenize yardımcı olur. Serbestçe seçilebilen 256 partikül boyutu ölçümlenebilir. Değerlendirme; partikül sayısına veya hacim ve kütleye göre kümülatif veya dağılım olarak yapılır. Ortalama değer tespiti, protokol çıktıları da tablo göstergeleri gibi mümkündür. Daha fazla değerlendirme ve gösterge için Excel’e yüksek esneklikte aktarım yapmak da mümkündür.

SW-CA yazılım programı; ilaç ve kimya endüstrisi için özel olarak geliştirilmiştir. Bu yazılım; partikül sayacı ENJEKTÖR ile USP standartlarına uygun (Amerika Birleşik Devletleri Kodeksi) olarak ölçümleri yerine getirmenize ve değerlendirmenize yardımcı olur. Bunun dışında, özelleştirilmiş ölçümler ve test serileri yapmak da mümkündür. Değerlendirme; ya bir hacimle yada alternatif olarak bir ağırlıklı örneklemle ilişkilendirilebilir . Seyreltilmiş solüsyonlarla yapılan ölçümlemeleri de değerlendirmek mümkündür. Protokol çıktıları da tablo göstergeleri gibi mümkündür.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Örneklem besleme aygıtı  ENJEKTÖR:

ENJEKTÖR boyutları:

1 ml, 10 ml, 25 ml

En düşük ölçüm hacmi:

10 µm

Bilgisayar arabirimi:

RS 232 C (V.24)

Güç Temini:

230 V/AC; 115 V/AC

Ebatlar cm (UxGxY):

26 x 26 x 40

Ağırlık:

8 kg

 

Partikül Sensörleri:

Model

Maks.Akım Oranı
ml/dk

Lateks Kalibrasyon ile ölçümleme dizisi µm

 

Hücre Ebatları
µm

Maks. Toplanma
partikül/ml

LDS 23/25 usp (Kodeks)

50

1        –   50

230 x 250

100 000

LDS 30/30

50

0.9     –   139

300 x 300

120 000

 

 

 

AKSESUARLAR

 

Dahili:

PC ölçüm kartı PCC 1.0; sensör; güç kablosu; kullanım klavuzu; yazılım: SW-CA veya SW-PE; USP’ye uygun (Amerika Birleşik Devletleri Kodeksine) kalibrasyon veya lazer sensör kalibrasyonu için lateksli kalibrasyon

 

 

Opsiyonel:

0 – 200 U/dk olarak ayarlanabilen manyetik karıştırıcı; yüksek-dereceli çelik sonda; cihaz  çantası; PC

 
 
 

Kolaysite.Net
     
www.Siskon.Net Sürüm 1.2 by @ydin © 1998-2007 Tüm Hakları Saklıdır.