|    Ana Sayfa     |    Hizmetler     |     Ürünler     |     RR-Elektronik    |     Thermokon    |     Referanslar     |     İletişim     |
Partikül Teknolojisindeki Partneriniz
   

PZG – Hava için Yeni Portatif Partikül ölçüm Cihazı

Impaktor FH5      

 

 

Impactor FH-5 havadaki mikroorganizma içeriğini ölçen bir ölçüm sistemdir. Sistem filtrasyon metoduna uygulanabildiği gibi darbeleme metoduna da uygulanabilir.

 

 

FH-5’in uygulama alanları hastaneler, ecza sanayi, kozmetik ve gıda endüstrisidir; burada havadaki düşük bakteri sayısına gore yüksek talep gösterirler. Çöp atıklarından bakteri yayılmasında, saflaştırma ünitelerinde ve sulama alanlarında çok çok fazla ilgi çekmektedir. 

Detaylar 

Ölçüm aralığı: 25 – 1000 Litre;  ± 0-40°C’deki referans değerin 1%’i

Akış hacmi: 100 l/m vuruş; 30 l/m filtrasyon

Akü: 16.8V, yükleme süresi 4.5 h, 450 mA

Vuruş hızı: 30 m/sec., 1 rotation/Measurement

Materyal: titanyum, lake kasa

Yerleştirme: Yatay veya dikey

Mm olarak ebatları; 250 x 150 x 150 (H x W x D in mm);

Ağırlık: 3.0 kg

Aksesuar

     

Aygıtın uyumu ve koruması için:

Ø      Alüminyum kasa  iç kısmı tamamen yoğun köpükle kaplanmış, tekerlekli/tekerleksiz 

PZG Partikül sayıcı serisi için: 

Ø      Yükseklik olarak 4 m’ye kadar uzanabilen silindirli örnekleme sehpası

Ø      Izokinetik emme iğneli örnekleme tabancası

Ø      Hava hızı sensörü

Ø      Sıcaklık ve Bağıl nem sensörü

Ø      Diferansiyel basınç sensörü

Ø      Değerlendirme yazılımı

Ø      Termal kağıt 

A250 Aerosol Üretici için: 

Ø      DEHS Di-Etil-Hekzil-Sebakat (0,1l, 0,5 l, 1,0 l, 5,0 l şişe ölçülerimde doldurulmuş)

Ø      Emme ayağı olan tutma kıskacı

Ø      Vida kapaklı ek şişe

 
     
PZG Hava ve gaz için partikül sayıcı serisi
   

Lazer partikül sayaçlı PZG optic partikül sayımı metotlarının en yeni teknolojisini kullanmaktadır  ve  daha geniş görüntüleme / işletme sistemleriyle entegre edilebilir.

 

PZG serisi 1.0 cfm (28.3 LPM akış hızında 0.2 µm (micron)) duyarlılık önermektedir  ve üç tipi vardır:

 

 

Lazer partikül sayaçlı PZG optic partikül sayımı metotlarının en yeni teknolojisini kullanmaktadır  ve  daha geniş görüntüleme / işletme sistemleriyle entegre edilebilir.

 

PZG serisi 1.0 cfm (28.3 LPM akış hızında 0.2 µm (micron)) duyarlılık önermektedir  ve üç tipi vardır:

 

PZG 21: 0.2 –   5.0 µm

PZG 31: 0.3 – 10.0 µm

PZG 51: 0.5 – 10.0 µm

 

Kullanımı ve okuma yapılması kolay, geniş 8,4“ renkli dokunmatik ekran 800 x 600 SVGA ile  PZG serisinin yapılandırılması ve çalışması kolaydır. PZG ile farklı konfigürasyonlarda 1000 tane program depolanabilir. 

PZG serimiz 8 kanala kadar geniş miktarda partikül sayım verisini ve 4 çevresel sensöre kadar hafızada tutabilir. (opsiyonel: sıcaklık, bağıl nem, hava hızı, diferansiyel basınç.)  

Bütün veriler kolay ve emniyetli olarak bir bilgisayara indirilebilir veya USB hafızaya aktarılabilir veya termal yazıcıda yazdırılabilir Hafızadaki veriye Ethernet veya Telnet yoluyla ulaşmak mümkündür.

 

Detaylar  

Sayım etkinliği : 50 % (bir JIS’de)

Veri raporları: FS-209E, VDI 2083, DIN 1946, ISO-14644

Kaplama: Paslanmaz çelik

İletişim modları: 2 x USB, ETHERNET, RS232

Güç gereksinimi 230 V veya Batarya(opsiyonel): NiHM şarj edilebilir, 4 saat çalışma süresi, 4,5 saat, Harici şarj ünitesi 90 – 270V/50 – 60 Hz, dünya çapında işletim

Değerlendirme yazılımı(opsiyonel)

Ebatlar: 11.42“ (l) x 8.66“ (w) x 6.69“ (h) (29 x 22 x 17 cm); Ağırlık: 13.228 lb (6 kg)

 


 

 

 

 

Aerosol Üreteci Type A250

 

A250 aerosol üretici bilinen nitelikteki test aerosollerinin üretiminde uygulanır. Aerosol parçacıklarının konsantrasyonu ayarlanablir. A250 aerosol üreteci için gerekli uygulama alanı yüksek etkinlikteki filtrelerin testi veya  laminar akış kutuları ve temiz odaların kabul edilebilirliği ve kontrol ölçümleridir.

 

Atomlaştırıcı enfektör prensibiyle çalışır ve vuruş ayırıcı ile birleştirilmiş iki materyalli bir iğnedir . Vuruş ayırıcının fonksiyonu iğnenin itici işleminden sonra kalan büyük damlaları hemen geri göndermektir. Bu göreve ek olarak üretilen parçacık boyutu dağılımı ayarlanır. İğnenin itici işlemi için gereken basınçlı hava yavaş çalışan bir piston kompresörle elde edilir. Basınçlı hava atomlaştırıcıya girmeden önce bir HEPA-filtrede temizlenir. Güç hacmi 250 l/h’ya kadar ayarlanabilir.

 

 

Dilution Systems Type V100

 

V100 veya V10 dilüsyon sistemleri aerosolleri tam olarak saflaştırarak belli bir konsantrasyon elde etmek ve kesin bir ölçüm işi yapmak için tasarlanmıştır.

V 100 Dilüsyon sistemini kullanarak bir partikül sayıcının akıntıya karşı seyreltme faktörü 100’e kadar ulaşır (V10 kullanıldığında faktör 10 olur)  bu nedenle parçacık sayıcının sensörü parçacıkların yüksek konsantrasyonuna bağlı olarak gerçekleşen kire karşı korunmuş olacaktır. Dilüsyon sistemleri a) V100 ve b) seyreltme hızı a) 1 to 100 and b) 1 to 10 seyreltme hızının sağlandığı 28.3 lpm (1 cfm)’lik sabit toplam akış hızında çalışacak şekilde tasarlanmışlardır. Bütün parçalar monitöre bağlanabilir.

 

 
Yabancı Madde Sensörü PS serisi

PS serisi yabancı madde sensörleri  kontrollü atmosferlerdeki ve kritik süreçlerdeki mikroskobik parçaları saptar böylece ilaç endüstrisi, sabit disk sürücü üretimi steril odalardaki diğer proseslerin tüm metot ve standartlarına uygun olarak kullanılabilir. (örneğin hastaneler)

Yabancı madde sensörü serisi 0.2 µm (micron) ‘luk bir duyarlılık ve 1.0 CFM (28.3 LPM)’lik bir akış hızı önermektedir ve üç çeşidi mevcuttur: 

PS 21 (0.2 + 0.3 or 0.5 µm)

PS 31 (0.3 µm + 0.5 µm)

PS 51 (0.5 µm + 5.0 µm) 

RS-485 dijital nabız veya 4 – 20 mA analog gibi birçok oransal sayım yapabilecek birçok çıktı çeşidi uygundur. Her sensör isteğe bağlı olarak 4 çevresel sensöre bağlanabilir; sıcaklık, bağıl nem, hava hızı, diferansiyel basınç ve ayrıca alarm.

Mevcut bir steril odaya PS  eklemek çok kolaydır çünkü her sensör dahili olrak bir vakum pompası içermektedir bu yüzden bir vakum ağı kurmaya gerek yoktur. 

 

Detaylar 

Ölçüm prensibi: 90° ışık dağılımı

Lazer kaynağı: Lazer diyodu (max. güç 50mW)

Max. Konsantrasyon: 1000000/1 CFM

Akış hızı: 28.3 l/min. (1 CFM)

Vakum üreteci: Dahili vakum pompası1.0 cfm

Kaplama: paslanmaz çelik (kolay temizleme imkanı)

Güç kaynağı: 230 VAC; 50 – 60 Hz, 200 W

ebatlar: 15 x 15 x 30 cm

Ağırlık: 4 kg
 
   
   

 

 
ABAKÜS mobil sıvı Likit Partikül Sayacı

 

 

 

Likit partikül sayacı AbakÜs mobİL SIVI, sıvıların ve çok yapışkan ortamların içinde partiküllerin boyutlarını ve sayılarını ölçmeye yarayan bir değerlendirme sistemidir. Ölçümleme sistemi, hareketli kullanım için uygun olduğu kadar sabit laboratuvar kullanımı için de uygundur.  
   
Likit partikül sayacı ABAKÜS MOBİL SIVI  0.9 μm’dan  139 μm’a kadar bir ölçümleme dizisini kapsar; bu sebepten dolayı, birçok alanda kullanabilirsiniz. İçilen suyun temizliğinin kontrolü, kimyasal ve eczacılığa ait solüsyonların temizliğinin kontrolü, filtreleme tesislerinin test edilmesi ve yapışkan sıvıların ve hidrolik yağların denetimi gibi alanları içerir .  
   
Ölçümleme sistemi ile, 10 Bar’a kadar doğrudan basınç borusundan ölçüm yapabilirsiniz  (opsiyonel 315 Bar). Otomatik emme pompası DPS 1, örneklemleri konteynerden götürür . Partikül sayısı, LCD göstergesi üzerinde serbestçe tanımlanabilen 32 tane boyut kategorisiyle gösterilebilir. Sensör karakteristiği serileri ve ölçümleme dizileri, aygıtın ölçümleme değeri hafızasında arşivlenebilir ve kayıtlarla entegre edilmiş yazıcıdan yazdırabilirsiniz .  
   
“Log and Show” bilgisayar yazılımı ile, arabirim içinde var olan  ve sonradan işleme tabi tutulan ölçümleme sonuçları bilgisayarda çeşitli programlara  (MS Excel, Lotus 1-2-3 vs.) aktarılabilir; ayrıca bilgisayar yazılımı doğrudan ölçümlemeye ve depolamaya imkan sağlar. Partikül sayacı, size kendi kendinize denetim yapmayı ve gerekirse sistemi kalibre etmeyi sağlayan otomatik bir kalibre fonksiyonu sunar .  
   
   
ENJEKTÖR Sıvı Partikül Sayacı
   

Partikül ölçümleme sistemi Enjektör; sıvı ortamdaki partikül boyutu ve partikül sayısı ölçümleri için uygulanır. Medikal ve eczacılık sektörlerindeki laboratuvar çalışmaları için özel olarak geliştirilmiştir.

ENJEKTÖR; çeşitli sensörlerle donatılabilir ve bunun için 0.9 μm’dan 139 μm’a kadar bir ölçümleme dizisi içerir. Sistem; suyun temizliği,eczacılığa ait solüsyonlar,kimyasallar ve içecekler için kullanılır. İsteğe bağlı olarak, donanım ile partikül boyut analizleri gerçekleştirmek mümkündür.

 
   
Kirliliği test edilen sıvı; elektronik olarak kontrol edilen ENJEKTÖR sistemi ile lazer sensör aracılığıyla örneklem şişesinden emilir. Farklı ENJEKTÖRLER; 1 ml, 10 ml ve 25 ml, kolaylıkla değiştirilebilir. Partikül ölçüm sistemi ENJEKTÖR;en düşük hacim olan 10 µl’de  bile ölçüm yapmaya imkan sağlar. Ölçümleme ucu, istek üzerine cilalı paslanmaz çelik yapımı, çok düşük basınçtaki su ile çabucak temizlenebilir. Böylelikle, ard arda çok hızlı bir şekilde örneklemleri ölçebilirsiniz. Ölçümleme ucunun eğimli bir kesime sahip olmasından dolayı, hiçbir problem yaşamadan dar olan örneklem kanallarına girebilirsiniz . Bu; size havanın içerisinde bulunan partiküllerin taşınmasından sakınmanız için olanak sağlar.  
   
Partikül ölçümleme sistemi ENJEKTÖR; optik partikül sayım metoduna uygun olarak çalışır . Bu metod ile, ışık soğurumu kullanılır ve partiküller boyut tanımlamasında olduğu gibi ışıklandırılmış hücreden geçtiklerinde imha edilirler. Bu ölçümleme metodunun avantajı; düşük partikül oluşumlarında bile tek partiküllerin tam olarak saptanabilmesi ve bunların boyut ve sayılarının gösterilebilmesidir.  
   
Sistemin elektronik ölçümleme bileşeni, herhangi bir bilgisayar içine takılabilen bir devre tahtası üzerine yerleştirilmiştir. Hızlı işlemci özelliklerine sahip uygun ölçümleme yazılımı, WİN 98 ve 2000/XP altında çalışır.  
   
SW-PE normal sıvılar için olan yazılım programı; partikül sayacı ENJEKTÖR ile ölçümleri ve test serilerini gerçekleştirmenize yardımcı olur. Serbestçe seçilebilen 256 partikül boyutu ölçümlenebilir. Değerlendirme; partikül sayısına veya hacim ve kütleye göre kümülatif veya dağılım olarak yapılır. Ortalama değer tespiti, protokol çıktıları da tablo göstergeleri gibi mümkündür. Daha fazla değerlendirme ve gösterge için Excel’e yüksek esneklikte aktarım yapmak da mümkündür.  
   
SW-CA yazılım programı; ilaç ve kimya endüstrisi için özel olarak geliştirilmiştir. Bu yazılım; partikül sayacı ENJEKTÖR ile USP standartlarına uygun (Amerika Birleşik Devletleri Kodeksi) olarak ölçümleri yerine getirmenize ve değerlendirmenize yardımcı olur. Bunun dışında, özelleştirilmiş ölçümler ve test serileri yapmak da mümkündür. Değerlendirme; ya bir hacimle yada alternatif olarak bir ağırlıklı örneklemle ilişkilendirilebilir . Seyreltilmiş solüsyonlarla yapılan ölçümlemeleri de değerlendirmek mümkündür. Protokol çıktıları da tablo göstergeleri gibi mümkündür.  
   
TEKNİK ÖZELLİKLER  
   

Örneklem besleme aygıtı  ENJEKTÖR:

ENJEKTÖR boyutları:

1 ml, 10 ml, 25 ml

En düşük ölçüm hacmi:

10 µm

Bilgisayar arabirimi:

RS 232 C (V.24)

Güç Temini:

230 V/AC; 115 V/AC

Ebatlar cm (UxGxY):

26 x 26 x 40

Ağırlık:

8 kg

   
Partikül Sensörleri:  
   

Model

Maks.Akım Oranı
ml/dk

Lateks Kalibrasyon ile ölçümleme dizisi µm

Hücre Ebatları
µm

Maks. Toplanma
partikül/ml

LDS 23/25 usp(Kodeks)

50

1        –   50

230 x 250

100 000

LDS 30/30

50

0.9     –   139

300 x 300

120 000

 
   
AKSESUARLAR  
   
Dahili:  PC ölçüm kartı PCC 1.0; sensör; güç kablosu; kullanım klavuzu; yazılım: SW-CA veya SW-PE; USP’ye uygun (Amerika Birleşik Devletleri Kodeksine) kalibrasyon veya lazer sensör kalibrasyonu için lateksli kalibrasyon  
   
Opsiyonel:  0 – 200 U/dk olarak ayarlanabilen manyetik karıştırıcı; yüksek-dereceli çelik sonda; cihaz  çantası; PC  
   

V100 / V10 Dilüsyon Sistemleri 

 
 
   

Seyreltme sistemi V100 veya V10; tanımlanan partikül toplanmasını elde edebilmek için hatasız bir şekilde aerosolleri seyreltmek ve kesin ölçümleme görevlerini gerçekleştirmek için dizayn edilmiştir.

 

Partikül sayacının yukarı akımı, seyreltme sistemi V100’ü kullanarak 100’e kadar olan bir seyreltme faktörü meydana getirir  (seyreltme sistemi V10 ile 10’a kadar seyreltme faktörü) böylece partikül sayacının sensörü, daha fazla partikül toplanmasından dolayı oluşan kire karşı korunacaktır  .  

 
UYGULAMALAR  
 • VDI 2083-3 / DIN 1946-1 / DIN EN ISO 14644-3’e uygun steril odalar/çevreye değer
 • biçilmesi ve laminer hava akım kutuları/platformları
 • Valuation of workbench of zytosta  according to DIN 12950
 • DIN 12469’a uygun  mikro biyolojik çalışma platformunun değerlendirilmesi
 • Yüksek konsantreli aerosollerin ölçümü
 • Filtrasyon etkinliğinin değerlendirilmesi
 • Temel aerosol araştırması                             
 
 
FAYDALAR  
 • Değişen kullanım koşulları altında bile sabit ve yeniden üretilebilen aerosol  seyreltileri
 • Sürekli kontrol ve gerçek seyrelti oranının gösterimi
 • Bütün partikül monitörlerine bağlantı
 • Uzun dönemli ömür ve güvenilirlik, minimum bakım ihtiyacı

 • Aşırı ve normalden düşük basınç modlarında tamamıyla doğru işlem yapabilme

 • Paslanmaz çelik koruyucu

 • 2 yıl garanti, Almanya’da üretim                  

 

V100 ve V10 Dilüsyon Sistemleri için Temel İlkeler

 

Seyreltme sistemleri a) V100 ve b) V10; 28.3 lpm’lik ( 1 cfm) toplam sabit akım oranı için dizayn edilmiştir ve tanımlanan seyreltme oranı  a) 1 ile 100 ve b) 1 ile 10 arasında yerine getirilir . Diğer akım oranları veya seyreltme oranları, talep üzerine bazı küçük değişikliklerle yapılabilmektedir.

Tanımlanan toplam akım oranı ve seyreltme oranı; akım oranlarını ve bunların aşma borusu ile kılcal boru yolu arasındaki oranlarını belirler. Kılcal boru üzerine düşen basıncı ölçerek kılcal boru akım oranını sürekli olarak gözlemleyebilirsiniz. Eğer bu akım oranının ayarlanan değerden  sapması küçük bir hata oranından  (% 3’e kadar) daha büyük ise; cihazın ön panelinde bulunan  LED oku; akım oranı dengesinin ve bunun sonucu olarak seyreltme oranının yeniden ayarlanması için, aşma borusu vanasının hangi yöne çevrilmesi gerektiğini göstermek için yanıp söner . Söylemek gerekir ki; tanımlanan ve doğru seyreltme oranı herzaman sağlanır.   
 
   
   
   
   

 
   

Kullanılan HEPA filtresinin göze çarpan özelliği, yüksek filtrasyon etkinliği ve yüksek sayıda toplanmalara maruz kalsa bile uzun dönemli ömür sunmasıdır. Filtre kapsülünün değiştirilmesi kolaylıkla yapılabilir.

Uygulamalar 

Seyreltme sistemleri V100 ve V10 yaygın olarak, partikül boyutu dağılımlarını veya partikül boyutu spesifik toplanmalarının limitlerini dikkate alarak tek partikül sayımı teknikleri vasıtasıyla yüksek konsantreli aerosollerin incelendiği  ölçümleme görevleri için kullanılır .  

Steril oda ve çevre geçerlilik testleri, filtre değerleme ölçümleri, filtre ortamı etkinliği ve ayrıca seperatör etkinliği testleri için oldukça yüksek uygunluğa sahiptirler, çünkü yukarı ve aşağı akım partikül boyutu toplanmalarına ve sadece bir partikül sayacıyla dağılıma imkan sağlarlar.  

Ana uygulamalar şunlardır:

Ø      Yüksek çözünürlüğe sahip partikül sayacıyla aerosol inceleme testi

Ø      Hava filtresi/seperatör etkinliklerini yeniden karakterize etme

Ø      Steril odalar/çevre ve laminer hava akım kutuları/platformları geçerlilik testleri için uğraştırıcı aerosollerin geçerliliği

Bir Laminer Akım Kutusu Geçerlilik Testi için Aerosol Jeneratörü, Partikül Sayacı ve Seyreltme Sistemi Düzeneği:

  

 
   
TeKNİK ÖZELLİKLER  
   
Güç Üretimi:9 V bateri kullanımı  
Sayaç Basıncı:5 – 6 mbar  
HEPA-Filtresi:Filtre etkinliği % 99,97  @ 0.3 µm DOP Partikül (ASTM D2986-71)  
Koruyucu:Paslanmaz çelik koruyucu  
Ebatlar:16 cm x 30 cm x 11 cm  
Ağırlık:1,5 kg  
   
AKSESUARLAR  
   
Dahili:Kullanım klavuzu, kalibrasyon sertifikası  
Opsiyonel:Alüminyum aygıt-çantası  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Kolaysite.Net
     
www.Siskon.Net Sürüm 1.2 by @ydin © 1998-2007 Tüm Hakları Saklıdır.